مقالات

گیاه سانسوریا

بازهم میخوایم بهتون یه گیاه خوب برای نگهداری در فضای کم نور آپارتمان معرفی کنیم.

گیاهی که هوای آلوده رو به بهترین شکل تصفیه میکنه و اکسیژن خالص رو به محیط اطرافش میدهد،نگهداری این گیاه کار خیلی سختی نیست. ویژگی ها و روش نگهداری سانسوریا رو در اینجا براتون بیشتر توضیح میدهیم.

خرید گیاه سانسوریا

ویژگی و شرایط نگهداری گیاه سانسوریا

اول از همه بهتر انواع سانسوریا را براتون بگیم سانسوریا برگ ساده پا کوتاه و پا بلند، سانسوریا برگ ایلق پاکوتاه و پا بلند انواعی از این گیاه هستن که بیشتر دیده میشه

  • مرحله اول و مهم ترین چیزی که به ذهن هرکسی برای نگهداری سانسوریا می افتد آبیاریست.

اول از همه باید بگم که از آبیاری به ساقه ها یا اب پاشی به صورت غباری کاملا بپرهیزید.سانسوریا به علت داشتن ساقه های  ابدار  و گوشتی نیازی به آب زیاد ندارد.آبیاری سانسوریا در زمستان دو هفته یکبار و در تابستان یکبار در هفته آبیاری شود.

  • مرحله بعدی نحوه نگهداری در کدام مکان از نظر دمایی

دما:

سانسوریا به نور زیادی احتیاج داره و زندگی میکنه اما با نور فیلتر شده  اگه نور کافی نداشته باشه ساقه ها رفته رفته باریک میشوند و زندگیشان به پابیان میرسد .

در زمستان نسبت به سرما حساس و در تا ۱۰ درجه سانتیگراد تحمل دارد و در سرمای بیش از حد تاب نمی آورد و دچار یخ زدگی میشود. در تابستان هم۲۴ درجه سانتیگراد.

مرحله بعد که باید از بهترین نوع باشه خاک است

  • خاک:

بهترین خاکبرای سانسوریا خاک لوم بهترین خاک است. یعنی مخلوطی از شن، ماسه، رس و مواد آلی یا همان “برگ پوسیده یا کود دامی به میزان کم.

سانسوریا در خاک سنگین رشد بسیار خوبی دارد و به سرعت بیشتری جوانه  میدهد.

خب در اینجا ممکنه هر کسی بخواهد از گیاهش تکثیری انجام دهد پس این  قسمت به تکثیر میپردازیم.

  • تکثیر:

اگر میخواهید تکثیر سانسوریا روانجام دهید. ساده ترین و راحت ترین راه استفاده تکثیر این گیاه، قلمه برگ سانسوریا میباشد که شما باید ساقه ای از گیاه رو به قطعه های هشت سانتی متری ببرید ودر ماسه بکارید و برای حفظ رطوبت گیاه روی گلدان رو با پلاستیک ببندید تا زمانی که گیاه جدید ظاهرشود.

خرید گیاه سانسوریا

امروز هرچقدر بخندی و هرچقدر عاشق باشی از محبت دنیا کم نمیشه
پس بخند و عاشق باش و با گیاه سانسوریا اکسیژن خالص از او بگیرید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *